Blog'as

5 priežastys, kodėl plaukai išsausėja pavasarį

5 priežastys, kodėl plaukai išsausėja pavasarį

Pavasaris – tai laikas, kuris daugeliui reiškia atsinaujinimą. Šis sezonas asocijuojasi su gamtos pabudimu, pirmųjų žiedų išsiskleidimu, saulėtomis dienomis, šiltesniais orais bei plonesnių drabužių pasirinkimu. Tačiau kartu su šiais pokyčiais galime pastebėti ir didesnį  plaukų sausumą.

Kodėl taip yra?
Nors žiema laikoma sudėtingiausiu sezonu plaukų būklei, pavasaris taip pat turi keletą iššūkių, kurie veikia mūsų plaukus. Šiame straipsnyje pateikiamos
5 priežastys, kodėl plaukai išsausėja pavasarį bei pasidalinsime patarimais, kaip to išvengti.

1. Staigūs oro temperatūros pokyčiai

Pavasario oras yra itin permainingas – vieną dieną šviečia saulė, kitą – pučia šaltas vėjas, o trečią – lauke didelė drėgmė. Tokie kontrastai kenkia ne tik odai, bet ir plaukams. Staigus perėjimas iš šildomų patalpų į drėgną ar vėsų orą, gali išbalansuoti galvos odos būklę bei sumažinti natūralų drėgmės lygį plaukuose.

Ką daryti? Pavasarį rinkitės drėkinančias plaukų priemones, kurios saugo nuo aplinkos poveikio. Labai svarbu naudoti drėkinančias plaukų kaukes ir nenuplaunamus kondicionierius.

2. Saulės spinduliai be apsaugos

Po tamsios, niūrios žiemos, pavasario saulė atrodo tarsi tikras išsigelbėjimas. Nors pavasario saulė dar nėra tokia intensyvi kaip vasarą, tačiau UV spinduliai daro neigiamą poveikį plaukų struktūrai, gali išsausinti plaukų paviršių, ypač, jeigu plaukai jau yra pažeisti.

Ką daryti? Pavasarį rinkitės plaukų priemones su apsauga nuo UV spindulių, tai suteiks plaukams apsaugą nuo drėgmės praradimo ir nuo plaukų spalvos blukimo.

3. Sezoninis plaukų slinkimas ir regeneracija

Kai nusimetame žieminius paltus ir pasitinkame šiltą pavasario glėbį, mūsų organizmas taip pat atsinaujina po žiemos, prasideda plaukų regeneracija – sausi, trapūs, silpni plaukai iškrenta, o vietoje jų pradeda augti nauji plaukai. Šis procesas gali laikinai paveikti plaukų tankumą ir išsausinti galvos odą.

Ką daryti? Rinkitės plaukų priemones, kurios stiprina šaknis ir drėkina galvos odą, pavyzdžiui, nenuplaunama plaukų kaukę su bioplacenta, babassu ir makadamijos aliejais bei murumuru ir mango sviestu.

5 priežastys, kodėl plaukai išsausėja pavasarį

4. Nepakankama mityba ir vitaminų trūkumas

Po žiemos organizmas dažnai kenčia nuo vitaminų trūkumo, ypač A, E, C bei B grupės vitaminų. Tai atsiliepia ir plaukams – jie tampa trapūs, praranda žvilgesį, pradeda skilinėti galiukai.

Ką daryti? Nepamirškite papildyti savo raciono vitaminais – tinkamos maistinės medžiagos gali padaryti stebuklus jūsų plaukams. Omega-3 riebalų rūgštys, randamos tokiuose maisto produktuose kaip lašiša, linų sėmenys ir graikiniai riešutai, maitina jūsų plaukus, skatina blizgesį ir atsparumą. Antioksidantai iš vaisių ir daržovių saugo jūsų galvos odos sveikatą, o baltymai sustiprina kiekvieną sruogą nuo šaknų iki galiukų.

Išoriškai siūlome naudoti rekonstruojančias ir maitinamąsias priemones – jos padės atkurti natūralų plaukų balansą.

5. Perėjimas prie lengvesnių priežiūros priemonių

Atėjus pavasariui nusprendėte pereiti nuo sunkių, maitinančių plaukų priežiūros priemonių prie lengvesnių, drėkinančių šampūnų ir kaukių? Per staigus pokytis gali sukelti plaukų sausumą, ypač jei plaukai buvo pažeisti per žiemą.

Ką daryti? Pereikite prie lengvesnių formulių palaipsniui – pavyzdžiui, naudokite drėkinantį šampūną, bet palikite maitinančią kaukę kartą per savaitę.

Pavasaris reiškia augimo, atsinaujinimo ir virsmo metą – ne tik gamtai, bet ir mums patiems bei mūsų plaukams. Pasirinkę tinkamas plaukų priemones, jūs pasirenkate investuoti į savo plaukų sveikatą ir grožį, užtikrindami, kad jie išliktų gyvybingi, elastingi ir spindintys visą sezoną ir vėliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *